تبلیغات
بزرگترین منطقه برای نقد و رمز و دانلود بازی - نقد بازی :END WAR
خوش آمدید
تولید کننده:UBISOFT ناشر:UBISOFt
سبک:استراتژی امتیاز:-
رده بندی سنی:20+ تاریخ انتشار:اواخر 86

به طور حتم هیچ یک از شما خاطره ای از جنگ های جهانی گذشته به یاد ندارید و همه ی اطلاعات شما محدود به فیلم ها و سریال هایی می شود که با این موضوع ساخته شده اند.

با گذشت زمان طولانی از آن جنگ ها و تشکیل گروه های حافظ صلح،همگان گمان می کردند بعد از آن همه خون و خونریزی و کشت و کشتار دول-تمردان دیگر به فکر راه انداختن جنگ نخواهند بود.


اما دیدیم در همین اواخر جنگ های زیادی بین کشور ها در گرفت.بازتاب چنین آشوب هایی ذهن خیال پرداز فیلمنامه نویسان 
و نویسندگان را به سوی جنگ جهانی سوم سوق داد و بر همین اساس کتاب های زیادی نوشته شد و شرکت های بزرگ فیلم سازی فیلم های بسیاری را در آینده نه چندان دور،با پیش بینی جنگ جهانی سوم ساختند.

صنعت بازی نیز که از دور دستی بر آتش دارد از رقیب خود عقب نماند و تا به امروز بازی های کامپیوتری بسیاری را با موضوع جنگ جهانی سوم وارد بازار کرد.
 
شاید اکثر شما از طریق بازی با فضای منفور جنگ آشنا شده باشید.این بار هم دنیای بازی های کامپیوتری قرار است به شما فرصت شرکت در جنگ جهانی سوم در آینده ی نزدیک را بدهد.

جنگ نوینی که با پیشرفت تکنولوژِی و سلاح های کشتار جمعی 
یقینا وحشتناک تر و ویران کننده تر از سایر جنگ ها خواهد بود.
نمونه کامل چنین جنگی را می توان در آخرین اثر تام کلنسی نوسنده مشهور مجموعه بازی های Splinter Cellشاهد بود.


بازی جدیدتر EndWar،جنگ جهانی سوم را طوری پیش بینی و روایت می کند که ظاهرا جلوگیری از آن اجتناب ناپذیر خواهد بود.


داستان بازی

End Warپیش بینی جنگی وحشتناک در آینده است که به خاطر سیاست های کشور گشایی و پیشرفت تکنولوژِی شکل می گیرد.
سال 2020،روسیه پس از سال ها تلاش و توسعه صنایع پایه اش به جایگاهی رسیده که می تواند با اروپا و امریکا براربری کند.

در ابتدا امریکا و اروپا از پیشرفت روسیه وحشت کرده و در صدد نابودی و انهدام آن بر می آیند،اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود. 
در حالی که دو ابر قدرت در ذهن خود نقشه جنگ و حمله به روسیه را طراحی می کردند،اروپایی ها متوجه می شوند که هم پیمانشان 
آمریکا در پی بدست آوردن تکنولوژی ضد موشک هسته است وفکر حکومت بر کل جهان را در سر می پروراندو به همین ترتیب اتحاد این دو از هم می پاشد.


در همین هنگام روسیه که مدتی از شر حملات دشمنانش خلاص شده در پی تجهیز نیروها و احیاء سلاح های هسته ای اش است. 
کشمکش ها ادامه پیدا می کندتا اینکه سفینه فضایی امریکا در حین پرتاب توسط تروریست ها منهدم شده و به این ترتیب جنگ میان ابر قدرت ها آغاز می شود.


کنترل بازی 

کنترل بازی بسیار میتکرانه و در نوع خودش منحصر به فرد طراحی شده است.شما در ابتدا یک گروه را برای عضویت و جنگیدن در آن گروه انتخاب می کنید.
سپس نقشه مجازی ای از آمریکای شمالی و اروپا با تعریف خطوط جبهه در آن در اختیار شما قرار می گیرد.
در این بازی 12 بازیکن می توانند در قالب گروه های 2 نفره که در واحد های مختلف و با تیم های خاص نبرد می کنند شرکت داشته باشند.علاوه بر این بازیکنان می توانند بازیکنان با استفاده از میکروفن های مخصوص در حین عملیات مثل یک سرباز و یا یک فرمانده نیروهای خود را هدایت کنند.
این بازی برای PC،پلی اسیشن 3و ایکس باکس اواخر سال 86 وارد بازار می شود.

(گفت و گویی با مایکل دوپلاتر طراح اصلی بازی) 

در بازی EndWarجهان به سوی نابودی کشیده می شود،این موضوع برای بازیکن ها بسیار جالب و جذاب است.ساخت این بازی چه طور کلید خورد؟

چنین سناریویی به تنهایی یک کار بسیار جنجال بر انگیز است.اگر چه بر اساس وقایعی که در اطراف مان رخ می داد و تیتر خبرهای جنگی به روز ،سناریو را نوشته و طراحی بازی را آغاز کردیم.
بازی سال 2020 را به تصویر می کشد.دنیایی که هر روز یک اتفاق تازه در آن رخ می دهد،از آشوب و بلوا بر سر افزایش انرژی و حس میهن پرستی گرفته تا تهدید استفاده از سلاح های هسته ای هر کدام می تواند عاملی برای جنگ میان ملت ها باشد.از همه این موضوعات در کنار جنگ همیشگی اروپا و امریکا با روسیه استفاده کردیم و حاصل کار چیزی شد که شما در EndWarشاهد خواهید بود.نبرد بر سر تصاحب تکنولوژی.

ظاهرا سلاح هایی که در بازی به کار رفته خیلی پیشرفته تر
از سلاح های معمولی مثل عینک با دید شبانه و تک تیر انداز است. کمی راجع به سلاح های بازی برایمان توضیح می دهید؟

بله..البته،ما سعی کردیم تا جایی که ممکن است واقع بینانه عمل کنیم و برای آینده ای که نزدیک است از سلاح های موجود در دنیای واقعی و یا آنهایی که مدل های آزمایشی شان طراحی شده، استفاده کنیم.
البته برخی سلاح های خاص و خارق العاده ای وجود دارد که تا به حال نظیرش را تدیده اید،مثلا ارتش اروپایی ها سلاح های قدرتمند مایکروویو دارند که آب درون بدن دشمنان را گرم کرده و باعث ایجاد سوختگی داخلی و از بین رفتن اعضای داخلی بدن می شود.تعجب کردید!اما مهلک ترین و ترسناک ترین سلاح موشک های بزرگی است که از ماه-وار-ه شلیک شده و نواحی بزرگ را تخریب و منهدم می کند.به طور کل هر بخش عملیاتی در EndWarسلاح خاص خود را دارند.که براساس محیط نبرد طراحی شده است.

پس سه گروه در بازی وجود دارند،روسیه،اروپا و امریکا.نقاط ضعف و قوت هر کرام چیست ؟چه اتفاقی برای بقیه مردم دنیا می افتد؟

اکثر بازی های جنگی روایت کننده داستان نبردی بین یک گروه با سلاح های پیشرفته و نیرومند با گروهی ضعیف و سلاح های جزئی مثل تروریست ها است.
اما درEndWarبازیکنان فرصت درگیری در جنگی برابر را دارند.هر سه گروه سلاح های کاملا پیشرفته دارند و از این بابت در یک سطح قدرت قرار دارند.
جنگ در ابعاد جهانی رخ می دهداما هسته ی اصلی آن در آتلانتیک شمالی است.بازیکنان در طول بازی اخبار سایر نقاط جهان مثل آسیا ،آفریقا،خاورمیانه و ...را می شنوند اما صفحه نبرد در بازی در نواحی آتلانتیک شمالی متمرکز است.